Firma Rehberi


 

Ana Sayfa Ürün ve Hizmetler İller Firmanızı Ekleyin Bize yazın İstatistikler Popüler Üye Girişi

 
 

 
 

Sözbir Uluslararası Turizm Ve Araç Kiralama Hiz. Inşaat Yat. Tah. Ltd.

Kategori : Turizm » Konaklama » Butik Otel

Bu firmayı açılış sayfası yapın!

Bu firmayı sık kullanılanlara ekle!

Firma detaylarını yazıcıya gönder!

Firma Adı : Sözbir Uluslararası Turizm Ve Araç Kiralama Hiz. Inşaat Yat. Tah. Ltd.
Web Adresi : http://www.sozbirhotel.com
Kısa Açıklama : SÖZBİR ROYAL RESIDENCE HOTEL - BOĞAZDA DÜĞÜN, HAVUZBAŞI DÜĞÜN, BOĞAZDA OTEL

Sözbir Uluslararası Turizm Ve Araç Kiralama Hiz. Inşaat Yat. Tah. Ltd. Hakkında :

Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan, İstanbul’un tarihini Boğazın eşsiz güzelliğiyle bütünleştiren Sözbir Royal Residence Hotel,

Osmanlı’nın esas kalesi olan Üsküdar’daki arazinin üzerine; Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarının 1000 yıllık mirasının, ‘yaşayan ve yaşatan müze otelini’ kurmaya karar verir. Taş ve ahşap el oymacılığının en güzel örneklerini göreceğiniz ‘SÖZBİR ROYAL RESİDENCE HOTEL’, saraylara yakışır bir biçimde el işi ve göz nurunun 10 yıllık emeğiyle tamamlanır. Örneğin, sadece otelde kullanılan ve Nevşehir’den getirilen 40 tır taş blokları, 25 sanatçı ustasının 2.5 yılda el emeği ve göz nuruyla elde oyularak monte edilmiştir.

Sözbir Royal Residence Hotel, Manzarasıyla Büyülüyor.

Dolmabahçe Sarayı’nın hemen karşısında yer alan Sözbir Royal Residence Hotel, Tarihi Yarımada’dan İstanbul Boğazı’na kadar uzanan eşsiz manzarasıyla konuklarını büyülemektedir. Boğazı gören ve tüm odaları suit olan otelimizde misafirlerimize; Roma, Bizans ve Osmanlı’ya başkentlik yapan 3 bin yıllık bir tarihin büyüleyici atmosferini yaşatıyoruz. Mistik, egzotik, birçok rengi ve kültürü içinde barındıran İstanbul’umuz, tarihi dokusunu yansıtmaktayız.

Ağırlıklı olarak yabancı iş adamlarının tercihi olan Sözbir Royal Residence Hotel’in, gecelik konaklama fiyatı 330 euro ile 4500 euro arasında değişmektedir.

Sözbir Royal Residence Hotel, Dizilerin Gözdesi

İzlenme rekoru kıran Kurtlar Vadisi’yle dizi yapımcılarının en gözde çekim mekanı haline gelen Sözbir Royal Residence Hotel, her yıl 20’ye yakın diziye ev sahipliği yaparak, Hollywood film platolarını aratmıyor. Kurtlar Vadisi, Acı Hayat, Yaprak Dökümü, Ezel,Binbir Gece gibi dizilerin yarı sıra; katalog, klip çekimi gibi konularda da yoğun talep alan otel, mevcut yoğunluğu nedeniyle birçoğunu geri çevirmek zorunda kalıyor.

Anadolu Yakası’nın İlk consept Oteli; ‘Sözbir Royal Residence Hotel’

Yapımına 1992 yılında başlanan ve 2002 yılında kapılarını Türk turizmine açan Sözbir Royal Residence Hotel, Anadolu Yakası’nın ilk consept Otelidir. 2 ayrı parsel üzerine 8 bin metrekarelik kapalı alana inşa edilen otelin tümü Boğaz manzaralı, 47 ile 130 metrekare arasında değişen 50 suit odası vardır.

Otele ilk girdiğinizde, taş işçiliğinin ihtişamı karşısında büyülenirsiniz. Otel duvarlarındaki Osmanlı Padişahlarının tablolarını, fermanlarını, bir müzeyi gezer gibi incelersiniz. Otel’de, ahşap el oymacılığı ve kaplamalar, saraylara yakışır bir biçimde elde oyularak hazırlanmış ve üzerindeki boyalar lake ile yapıldıktan sonra, tamamen el işçiliği ile patine edilip, altın varaklarla süslenmiştir. Mobilyalar, birçok saray kataloglarından seçilmiş ve konsepte uygun olarak hazırlatılmıştır. Mobilyaların kumaşları da özenle seçilmiş, aslına uygun dokutulmuştur. Otelin tüm mermer kaplamaları yine çok özel granitlerden seçilmiş, zor ve çok özel bir işçilikle monte edilmiştir. Suitlerde yer alan bütün aksesuarlar, sehpalar, masalar tamamen el oymacılığıyla yapılmış ve oda renklerine göre ayrı ayrı patine edilmiş, altın varaklarla süslenmiştir. 8 ayrı renkte dizayn edilen oda renkleri duvar kağıtları, bordürler, tavan kartonpiyerleri ile özenli bir çalışma ve dikkatle tasarlanmıştır. Odalarda yer alan tüm aksesuar malzemeleri, kül tabloları, vazolar, seramikler oda renklerine göre seçilerek, altın kaplamalarla süslenmiştir. Odalarda yer alan deri malzemeler de odanın rengiyle uyumludur. Otel içindeki tüm tablolar, Osmanlı padişahları ve dünya imparatorlarının portreleri ile süslenmiştir. Bu tabloların tümü, 4 yıl gibi uzun bir sürede hazırlanmış ve aslına uygun olması için hala üzerinde çalışılmaktadır.

Dünyada eşi benzeri olmayan Sözbir Royal Residence Hotel, aynı zamanda 200 kişi kapasiteli Sultan’s Restaurant’ı, 350 kişi kapasiteli Havuz-Bar Restaurant’ı, 70 kişi kapasiteli Bordeaux Bar- Restaurant’ı, 50 kişi kapasiteli Teras Restaurant’ı, 10 kişiden 200 kişiye kadar olan konferans ve toplantı salonlarıyla, banket ve catering hizmetleri ile yerli ve yabancı misafirlerine hizmet vermektedir.

Boğazın incisi Sözbir Hotel beklentilerinizi gerçeğe dönüştüren detaylara ve sizlere önem veren, organizasyonları ile bu anlamda unutulmayacak düğünlere ev sahipliği yapmaktadır.


Google Reklamları

İletişim Bilgileri :

Adres : Paşalimanı Cd. No:4
İl / İlçe / Semt : İstanbul » Üsküdar » Paşalimanı
Telefon : +90 216 3343434
Telefon 2 : +90 216 4957000
Fax : +90 216 3348080
Eklenme Tarihi : 3 Aralık 2011 Cumartesi
Ziyaret Sayısı : 1.538

Tıklayın! Firmanızın ücretsiz reklamını yapın.

Sözbir Uluslararası Turizm Ve Araç Kiralama Hiz. Inşaat Yat. Tah. Ltd. ile benzer firmalar :

 Aysped Uluslararası Taşımacılık Lojistik Hizmetler Tic. Ltd. Şti.
Şirketimiz öz mal ve anlaşmalı araçlarıyla Fransa öncü olmak üzere tüm Avrupa ülkelerine nakliye ve lojistik hizmet vermektedir.
http://www.aysped.com    İstanbul    Büyükçekmece    Uluslar Arası Nakliye

 Vizyon Uluslararası Tanıtım ve Yayıncılık Ltd. Şti.
Alüminyum sektöründe tanıtım faliyeti göstermekteyiz.
http://www.aluminyum.com.tr    İstanbul    Kağıthane    Alüminyum Uygulamaları

 A&g Ith. Ihr. Uluslararası Danışmanlık Tic. Ltd. Şti.
her tür plastik hammadde imalat,satış ve tedarik
http://www.    İstanbul    Büyükçekmece    Plastik Hammadde

 
 
 
 

 
 
Şişme Yatak Akülü Araba Şişme Havuz Bebek Havuzu Puzzle Kumandalı Araba
 
 

 

Ana sayfa - Ürün ve Hizmetler - İl ve İlçeler - İller - Firmanızı Ekleyin - Üye Girişi - Yeni Üye - Bize Yazın - Online Kullanıcı : 298
Alışveriş Siteleri - Kampanyalar - Akülü Araba - Tatil Rehberi - Puzzle - Oyuncak - Puzzle Oyunları