Firma Rehberi


 

Ana Sayfa Ürün ve Hizmetler İller Firmanızı Ekleyin Bize yazın İstatistikler Popüler Üye Girişi

 
 

 
 

Hairline Clinic

Kategori : Sağlık » Hastahaneler » Özel hastahaneler

Bu firmayı açılış sayfası yapın!

Bu firmayı sık kullanılanlara ekle!

Firma detaylarını yazıcıya gönder!

Firma Adı : Hairline Clinic
Web Adresi : http://www.fueturkey.com
Kısa Açıklama : Fue Teknik ile yoğun ve doğal saç ekimi.

Hairline Clinic Hakkında :

Kliniğimiz de özel dizayn extraction iğneler ile başınızın arka kısmından (ense donor) ve eğer ihtiyaç olur ise ( BHT ) sakal, göğüs ve bacaklardan canlı saç kökleri tek tek alınır. Çalışılan iğnelerin 0,5mm ve 0,8mm arasında değişen çaplarda çok ince iğneler olması nedeni ile herhangi bir iz kalması söz konusu değildir.

Ekim aşamasında, diğer kliniklerden farklı olarak, kökler  tek tek ekilir. Her kök için ayrı bir kesi açılıp, önce açısı verilerek kök yerleştirilir, ardından yeni bir kesi açılır ve kök yerleştirilir. Bu aslında ekim aşamasının uzun saatlere yayılmasına neden olmakla birlikte, alınacak en iyi sonuç için önemli bir ekim tekniğidir. Bu teknik sayesinde, son derece doğal saçlara sahip olursunuz ve hiç kimse sizin saç ekimi yaptırdığınızı anlayamaz.

Donor bölgeler;

1- Öncelikli donor bölge ense bölgesidir. Ense bölgesinde multiple ( 2 li, 3 lü, 4 lü saç teli olan) yani çoklu saç kökleri vardır. Multiple kökler ile cm2 de 40-45 kök ekilmesi demek cm2 de 90-120 arası saç teli demektir. Ve iyi bir kapanma demektir.  Ense donor bölgeden ilk operasyonda alınabilecek sağlıklı toplam kök sayısı hastadan hastaya değişmektedir, 1800-3000 arasıdır.

2. Sakal bölgesi kökleri. Sakal kökleri son derece güçlü ve geri dönüşü çok sağlıklı köklerdir. Tek dezavantajı tümünün single kökler olmasıdır. Yani sakal kökleri ile cm2 de 40 kök ekilmesi demek 40 saç teli demektir.

3. Göğüs bölgesi kökleri. Bu köklerin kişiden kişiye değişen geri dönüşleri vardır. bu nedenle, genellikle ilk operasyonda deneme amaçlı 200-300 göğüs kökü, belli bir bölgeye eker ve geri dönüş oranını takip ederiz.

Operasyon seanslar halinde gerçekleştirilir, her seans sabah 09.00 da başlar, akşam 18.00 gibi sona erer. Seanslar, ara vermeksizin her gün üst üste çalışılarak tamamlanır. Sabah 09.00 da başlayan seansta ilk 1 saatte alınan 400-500 kök, yaklaşık 2,5 - 3 saatte  açılar verilerek ekilir.  Öğleden sonra ise 400-500 kök alınır ve ekilir. Çok ince iğneler ile kesiler tek tek açıldığı için, ekim yapılacak alan önceden uyuşturulup, şişirilmez. Köklerin ekileceği kesiler önceden açılmaz.

Operasyonunuzun tüm aşamaları  (hemşireler tarafından değil) 2 doktor tarafından yürütülür.

Operasyonun bitimini takip eden ertesi gün, ekim ve alım bölgelerinin ilk temizlik ve pansumanı kliniğimizde yapılır. Ve siz normal yaşamınıza dönebilirsiniz. İnce iğneler ile çalışılıyor olmasından dolayı, operasyon sonrası iyileşme süreci çok hızlıdır.

Operasyon öncesi tüm hastalarımızdan, bulaşıcı hastalıklar ve tam kan tetkik sonuçları istenmektedir. Doktorunuzun bu tetkik sonuçlarını değerlendirmesi gereklidir. Operasyon süresince koruma amaçlı antibiyotik kullanılır, operasyonun bitimi ve doktorunuzun tavsiyesi ile ilaç kullanımı bırakılır.

İstenilen kan tetkikleri;

HBs Ag, ANTI HCV, ANTI HIV, CBC, BIOCHEMICAL ANALYSE, PROTROMBIN TIME, ACTIVATED PARTIAL THROMBOPLASTIN TIME

Her Seans 750-800 graft transfer edilmektedir.

Seans akışları,

09.00 – 12.00 ilk 450-500 kök alınır, bekletilmeden ekilir.

12.00 – 13.30 yemek ve dinlenme molası

13.30 – 17.30 ikinci grup 450-500 kök alınır, bekletilmeden ekilir.

Hastamızın arada isteyeceği ufak çay, kahve molaları nedeni ile ya da ekim planı ile ilgili sohbetler nedeni ile, bu belirttiğim saatlerde en cok yarım saatlik bır değişiklik olabilir.

Operasyon kararı vermeniz halinde, operasyon öncesi 1 hafta boyunca aspirin gibi kanı sulandırıcı ilaçlar kullanmamalısınız, ayrıca uyguladığınız özel bir diyet varsa bize bildirmenizi rica ederiz.

Operasyon sonrası süreç,

- Operasyon esnasında ekim yapılan yeni saçlar (kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte) 20 gün - 1 ay sonra shedding (ekilen saçların dökülmesi) dönemine girer.

- 3. ve 4. aylarda ekilen saçların %40-50 kadar kısmı başınızdadır. Bundan sonra yoğun şeklide artarak yeni saç gelişleri 6-8 ay arasında tamamlanır.

Operasyon sonrası normal yaşamınıza dönebilirsiniz, size önerilecek herhangi bir bakım ya da tedavi yoktur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Google Reklamları

İletişim Bilgileri :

Adres : Bağdat Caddesi, 254/8 Caddebostan
İl / İlçe / Semt : İstanbul » Kadıköy » erenköy
Telefon : +90 216 3698786
GSM Telefon : +90 533 3735936
Fax : +90 312 4466556
E-Mail Adresi :
Eklenme Tarihi : 8 Nisan 2010 Perşembe
Ziyaret Sayısı : 2.328

Tıklayın! Firmanızın ücretsiz reklamını yapın.

Hairline Clinic ile benzer firmalar :

 Vardan Verimlilik Artırma ve Danışmanlık Anka Computer Clinic
Firmamız, işletme hastanesi olmak üzere kurulmuştur.
http://www.livefromturkey.com    İzmir    Konak    Bilgisayar

 Mirina Clinic Güzellik Merkezi
Mirina Clinic Güzellik Merkezi; 2006'dan beri hizmetlerinde sağlık ve güzelliği yan yana getiren uzman kadrosuyla,İzmir(Susuzdede)de faaliyetine devam etmektedir.Lazer epilasyon,Zayıflama,Medikal Cilt Bakımı ve gençleştirme hizmetlerini vermektedir.
http://www.mirinaclinic.com    İzmir    Konak    Doktorlar

 Clinic Lazer Epilasyon Güzellik ve Estetik Merkezi
Tüm dünyada, vücutta en etkin sonucun alındığı kanıtlanmış Alexandirite Lazer cihazı ile lazer epilasyonu, Ankara'nın merkezinde yaptırma imkanı.
http://www.clinic.com    Ankara    Çankaya    Güzellik Salonu

 
 
 
 

 
 
Şişme Yatak Akülü Araba Şişme Havuz Bebek Havuzu Puzzle Kumandalı Araba
 
 

 

Ana sayfa - Ürün ve Hizmetler - İl ve İlçeler - İller - Firmanızı Ekleyin - Üye Girişi - Yeni Üye - Bize Yazın - Online Kullanıcı : 131
Alışveriş Siteleri - Kampanyalar - Akülü Araba - Tatil Rehberi - Puzzle - Oyuncak - Puzzle Oyunları