Firma Rehberi


 

Ana Sayfa Ürün ve Hizmetler İller Firmanızı Ekleyin Bize yazın İstatistikler Popüler Üye Girişi

 
 

 
 

Özkaleli Fabrika Satış Yeri

Kategori : Gıda » Gıda Ürünleri Üretim » Konserve

Bu firmayı açılış sayfası yapın!

Bu firmayı sık kullanılanlara ekle!

Firma detaylarını yazıcıya gönder!

Firma Adı : Özkaleli Fabrika Satış Yeri
Web Adresi : http://www.zilepekmezi.com
Kısa Açıklama : Pekmez üretimi ve satışı yapmaktayız.

Özkaleli Fabrika Satış Yeri Hakkında :

ÖZKALELİ ZİLE PEKMEZİ

 

       Bölgemizin ve Mersin, Antalya gibi  illerin en seçkin üzümlerinden özenle seçilip üretilen beyaz zile pekmezi ve zelve pekmezi %100 doğal ve katkısız bir üründür. Özkaleli beyaz zile pekmezi 250 gr, 360 gr, 500gr,lık tahta külah''ta olmak üzere satışa sunulmaktadır. Zelve pekmezimiz ise aynı kalitede ve özellikte olup sadece bir marka yaratma calışmalarının sonucu olarak üretilmektedir. Zelve pekmezide 250 grlık, sade ve cevizli, olmak üzere satışa sunulmaktadır.

 

       Özkaleli zile pekmezi ve zelve pekmezi ile ilgili ayrıntılar aşağıdaki gibidir;

Özkaleli Zile Pekmezi hızla kana karışabilecek nitelikte bir gıda maddesi olduğundan acil enerji ihtiyacı için gerekli bir gıda maddesidir. İki yemek kaşığı (20 g) pekmez insan vücudu için çok değerli olan 2 mg demir, 80 mg kalsiyum ve 58 kcal enerjiyi içermektedir.
Büyüme çağındaki çocuklar, işçiler, sporcular, gebe emzikli anneler için eşsiz bir gıda maddesidir.


       Özkaleli Zile Pekmezi ayrıca 100 gramında 0.014 mg Vit B1 0.15 mg Vit B2 , 1,4 mg nisain içermektedir. Bu özellikleri açısından bala göre daha zengin olduğu tespit edilmiştir.

Yapılan bir diğer araştırmaya göre 1 kg üzüm ve 200 gr pekmezin kalori açısından 1150 gr süte, 300 gr ekmeğe , 390 gr ete eşdeğer olduğu belirtilmektedir.

Ayrıca Özkaleli Zile pekmezinde bulunan şekerlerin, glukoz ve früktoz halinde olması sebebiyle bebek ve çocukların beslenmesinde büyük öneme sahiptir. Hem sindirim sisteminde parçalanmasına gerek yoktur, hem de kana geçmede ek bir enerjiye gerek duyulmadan hücre dışından içine basit düfüzyonla geçişi sağlanır. bu nedenle özellikle enerji aktivitesi yüksek olan çocuklarda ve sporcularda enerjinin pekmezle sağlanmasının büyük önemi vardır.


       Üzüm ve pekmezin içerdiği demir (16mg/kg) kolayca emilmekte ve günlük demir ihtiyacının % 35''i bu ürünlerce karşılanabilmektedir. 

 

       ÖZKALELİ KUŞBURNU MARMELATI;

 
       Özkaleli kuşburnu marmelatı doğada yetişen kuşburnu meyvasının bölgemizde ve Gümüşhane ilinden satın alınması sonucunda üretilen %100 doğal bir üründür. Marmelat demek tatlı tüketime hazır satın alındığı zaman herhangi bir kaynatma işlemi yapılmadan tüketime hazır ürün demektir. Kuşburnu marmelatlarımız 4100 grlık teneke ambalaj, 1650glık teneke ambalaj, 800glık cam şişe  ambalaj, 450glık cam şişe ambalaj olmak üzere üretilip satışa sunulmaktadır. Yine kuşburnu marmelatlarımızı farklı kılan en önemli özelliği ise tatlandırma sürecinde şeker ile değilde üzüm şırası ile kaynatılıp tatlandırılıyor olmasıdır.

 

       KUŞBURNU VE KUŞBURNU MARMELATI İLE İLGİLİ  DETAYLAR AŞAĞIDAKİ GİBİDİR;

 
       Beslenmede en önemli basamak sebze ve meyvelerdir. Gıdanın posasını karşılar ve birçok tuz ve vitamin denilen tutuşturucu maddeleri ihtiva eder.Özkaleli Kuşburnu Pulp ve Marmelatı  bu basamakla ilgili olan bir üretimdir. Ve çok miktarda C vitamini içerir. Vitamin bakımından eksik beslenen halkımız için her zaman ulaşabileceği kadar bol ve ucuzdur. Ne yazık ki şehirlimiz bunu bilmemekte, köylüler ise ziyan etmektedirler.
 

       Kuşburnu yalancı meyvedir. Asıl meyve çekirdekleridir. Fakat yenilen yeri kabuğu ve buna yapışık olan etidir. Kaynaklara göre içeriği şöyledir:

 

Google Reklamları

İletişim Bilgileri :

Adres : Adnan Menderes Caddesi Uzun Çarşı No:27
İl / İlçe / Semt : Tokat » Zile » Adnan Menderes caddesi.no:30
Telefon : +90  356Dahili : 3171693
Telefon 2 : +90  356Dahili : 3180606
GSM Telefon : +90 538 6731693
Fax : +90  356
Eklenme Tarihi : 24 Nisan 2009 Cuma
Ziyaret Sayısı : 11.740

Tıklayın! Firmanızın ücretsiz reklamını yapın.

Özkaleli Fabrika Satış Yeri ile benzer firmalar :

 Kayseri Dekor Fabrikası Dekorasyon Ve Iç Mimarlık
Dekor fabrikası FİRMAMIZ ÖNCELİKLE KALİTEYİ , MÜŞTERİ MEMNUNUYETİNİ ESAS ALMAKTADIR. FİRMAMIZ KAYSERİ ALPASLAN FARABİ CADESİNDE DECOR FABRİKASI ADI ALTINDA ÜSTÜN HİZMET ANLAYIŞINI UYGULAMALARINDA GERCEKLEŞTİRMEKTE OLUP ; KİŞİYE ÖZEL TASARIM VE UYGULAMALARDA CİZİM DİZAYN UYGULAMALARINI GÜNÜMÜZ TEKNOLOJİSİNDEN FAYDALANARAK SİZ DEGERLİ
http://www.dekorfabrikasi.com    Kayseri       Danışmanlık

 Garanti Halı Yıkama Fabrikası
Temel Felsefe Yapısı Olarak,Ticari Hayatımız ve Yatırımlarımızda Seydişehir Belediyesine,Ülkenin Milli Servetine Su,Elektrik Sarfiyatı Konusunda Özellikle Katkıda Bulunmak,Kültürel Kimliğimizin Bilincinde Kalarak İstihdam Düzeyini Artırmak,Gelecek Kuşaklara ve Değişen Dünya Şartlarına,Global Ekonomik Değişkenlere Rağmen,Davranışın Temelinin Dürüstl
http://www.garantiyikama.com    Konya    Seydişehir    Koltuk ve Halı Yıkama

 Altun Halı Yıkama Fabrikası
2004 yılında kağıthane' de faaliyete başlayan halı yıkama fabrikamız günün koşullarına göre gelişen en son teknolojiyi takip ederek müşterilerimize en iyi hizmeti vermeyi amaç edinmiştir. şu anda 10.000 müşteriye hitap eden fabrikamız yıkama sektöründe en ön sıralarda bulunmaktadır firmamızın gültepe çeliktepe emniyetevleri sanayi mah. kağıthane be
http://www.altunhaliyikama.com    İstanbul    Kağıthane    Koltuk ve Halı Yıkama

 
 
 
 

 
 
Şişme Yatak Akülü Araba Şişme Havuz Bebek Havuzu Puzzle Kumandalı Araba
 
 

 

Ana sayfa - Ürün ve Hizmetler - İl ve İlçeler - İller - Firmanızı Ekleyin - Üye Girişi - Yeni Üye - Bize Yazın - Online Kullanıcı : 497
Alışveriş Siteleri - Kampanyalar - Akülü Araba - Tatil Rehberi - Puzzle - Oyuncak - Puzzle Oyunları