Firma Rehberi


 

Ana Sayfa Ürün ve Hizmetler İller Firmanızı Ekleyin Bize yazın İstatistikler Popüler Üye Girişi

 
 

 
 

Eksen Mühendislik Elk. San. Tic. Ltd. Şti.

Kategori : Elektrik » Elektrik Malzemeleri » Ex-Proof Ürünler

Bu firmayı açılış sayfası yapın!

Bu firmayı sık kullanılanlara ekle!

Firma detaylarını yazıcıya gönder!

Firma Adı : Eksen Mühendislik Elk. San. Tic. Ltd. Şti.
Web Adresi : http://www.eksproof.com
Kısa Açıklama : Yanıcı patlayıcı gaz ortamlarında kullanılan ex-proof elektrik malzemeleri konusunda İtalyan CO.Sİ.ME Firmasının Türkiye Temsilciliğini yürüten Eksen Müh. Elk. Ltd Şti. Avrupa birliği ülkelerinin kabul etmiş olduğu Kema-Atex sertifikalı CE Normlu mamüllerin satışını yapmaktadır. Eksen Müh. Elek. Ltd. Şti. EX-PROOF ( Alevsızdırmaz ) elektrik malzemelerinin İtalyan CO.Sİ.ME Firmasının Türkiye Temsilcisidir AB Ülkelerinde uygulama zorunluluğu olan ATEX Sertifikası CO.Sİ.ME Firması tarafından Hollanda KEMA Laboratuarlarından alınmıştır.

Eksen Mühendislik Elk. San. Tic. Ltd. Şti. Hakkında :

EKSEN MÜHENDİSLİK ELEKTRİK LTD.ŞTİ
KEMA-ATEX SERTİFİKALI CO.Sİ.ME EX-PROOF (ALEVSIZDIRMAZ)
ELEKTRİK MALZEMELERİ TÜRKİYE TEMSİLCİSİDİR.

 Yanıcı patlayıcı gaz ortamlarında kullanılan ex-proof elektrik malzemeleri konusunda İtalyan CO.Sİ.ME Firmasının Türkiye Temsilciliğini yürüten Eksen Müh. Elk. Ltd Şti. Avrupa birliği ülkelerinin kabul etmiş olduğu Kema-Atex sertifikalı CE Normlu mamüllerin satışını yapmaktadır.

Patlama olayı bilinen kimyasal reaksiyonların kıvılcım, oksijen, gaz üçgenini bir araya gelişiyle oluştuğu için yanıcı gaz buhar sıvıların veya buna benzer riskli malzemelerin üretildiği, üretim sürecinde kullanıldığı veya depolandığı alanlar söz konusu yanıcı parlayıcı ve patlayıcı özelliklerinden ötürü tehlikeli sahalar olarak adlandırılır.

Bu tehlikeli sahalarda ex-proof (alevsızdırmaz) elektrik malzemeleri kullanılarak elektrik kontağından çıkan kıvılcımdan ötürü oluşabilecek yangın ve patlama olasılıkları biter ve tesislerin zararı önlenmiş olur.

Ex-proof koruma metodları arasında d tipi alevsızdırmaz (flame-proof) koruma sisteminde alevsızdırmaz malzeme, içine girecek herhangi bir gaz veya buharın patlamasını gövde yapısı ve diş sayısı itibarıyla, olabilecek ısıyı dış ortamda bulunan yanıcı karışımları ateşlemeyecek bir dereceye indirerek dışarıya bırakmayacak şekilde imal edilmişlerdir (gazın soğuyarak dışarıya çıkması).

Patlayıcı ortamların tehlikelerinden çalışanların ve işyerlerinin korunması hakkında Resmi gazetede yayınlanan Avrupa Birliği Parlamentosu ve konseyi direktifi esas alınarak hazırlanmış yönetmelikler doğrultusunda  patlama riski olan tehlikeli sahalarda yeni yapılan iş yerlerinde 30/6/2006 tarihinden itibaren ex-proof kullanma zorunluluğu olacaktır. Avrupa birliği ülkeleri Ex-proof malzemelerle ilgili olarak Atex sertifikalı ürün kullanma  mecburiyeti getirmiştir. Temsilcisi olduğumuz CO.Sİ.ME Firmasıda dünyaca tanınmış Hollanda sertifikalandırma kuruluşu Kema'dan Atex sertifikası alarak ürün kalitesini en üst seviyelere çıkartmıştır.

Eksen Mühendislik Elektrik San.Tic.Ltd. Şirketi CO.Sİ.ME Markası ile Kema-Atex sertifikalı CE Normuna uygun tüm ürünleri ve geniş stokları ile müşterilerine en iyi hizmeti sunmak ve fazla bilinmeyen bu tip malzemelerin keşfi, seçimi, montajı, uygulama alanları belirlenmesi konusunda teknik destek vermeyi de sürdürmektedir. 

Rafinerilerde, gaz dolum tesislerinde, boya, kimya, ilaç, akaryakıt depolama tesisleri doğalgaz istasyonları ve buna benzer risk teşkil eden ortamlarda kullanılan Ex-Proof aydınlatma armatürleri, ex-proof özel panolar, ex-proof telefon, siren, limit switch, ex-proof anahtarlar, start-stop-acil stop butonları, irtibat kutuları, ex-proof fan, ex-prof fener, çakar ikaz armatürleri, ex-proof boru ve kablo glendleri vs gibi tüm exproof (alevsızdırmaz) malzemeler kullanım zorunluluğu elektrik kontağından çıkan ark sebebiyle tesislerin yanması, patlaması  olasılığının kalkması ve dolayısıyla  güvenliğin üst seviyelere çıkarmak mümkün olmaktadır.

Firmamız piyasa gereksinimlerinide göz önünde bulundurarak Alman HELİOS marka Ex-proof fan satışlarında da Şişli Bölge bayi olarak hizmet vermeye başlamış bulunmaktadır. Aksiyal, radyal, kanal, çatı, duvar, tüm ex-proof fan çeşitlerimiz ATEX Sertifikalı (komple motor ve pervane dahil) olarak mevcuttur.

Ex-proof uygulamalarda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de ortamın tamamen ex-proof malzemelerle tesis edilmiş olmasıdır. Genelde d tipi alev korumalı muhafaza, ve e tipi arttırılmış güvenlikli  koruma sınıfında mamüller kullanılır. Ex malzeme seçimlerinde risk bölgeleri, alev alma sıcaklık sınıfları, gaz cinsleri uygun malzeme kullanımı açısından önemlidir.

EX-PROOF FAN
ATEX SERTİFİKALI EX-PROOF FAN
ex-proof aydınlatma armatürü
atex sertifikalı kumanda kutusu EX-PROOF

Google Reklamları

İletişim Bilgileri :

Adres : EKSEN MÜHENDİSLİK ELK.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. PERPA TİCARET MERKEZİ A-BLOK KAT:11 NO:1479 34384-OKMEYDANI / İSTANBUL
İl / İlçe / Semt : İstanbul » Şişli » OKMEYDANI
Telefon : +90 212 2102612
Telefon 2 : +90 212 2102652
Fax : +90 212 2102350
E-Mail Adresi :
Msn :
Eklenme Tarihi : 8 Şubat 2008 Cuma
Ziyaret Sayısı : 4.129

Tıklayın! Firmanızın ücretsiz reklamını yapın.

Eksen Mühendislik Elk. San. Tic. Ltd. Şti. ile benzer firmalar :

 Komak Inşaat Mühendislik Makine Sanayi Ticaret Limited Şirketi
İş Makineleri Yedek Parça Satışı,Servis ve Bakımı,2.El İş Makineleri Alım-Satımı
http://www.komatsukomak.com    Ankara    Yenimahalle    Bakım ve Onarım

 Kiraz Mühendislik - Yusuf Kiraz
2000 yılında istanbulda yola çıkıp son durak kendi memleketi gaziantepte yoluna devam etmekteyiz.
http://www.kirazdogalgaz.com    Gaziantep       Isıtma ve Soğutma

 Başkent Jeotermal Sondaj Mühendislik San.tic.ltd.şti
Başkent Jeotermal Sondaj Mühendislik San.Tic.Ltd.Şti. Başta Ankara olmak üzere ,Türkiye'nin her bölgesin de sondaj hizmetlerinizle meşgul olmaktayız.Firmamız Gerek Havalı Sondaj(köpüklü) ,Gerek Rotari(çamurlu) tüm sondaj uygulama sistemlerini uygulamaktadır. Masraflarınızın ve en önemlisi Emeğinizin boşa gitmemesi için Bizi aramaktan çekinmeyini
http://www.baskentsondaj.com    Ankara    Etimesgut    Sondajcılar

 
 
 
 

 
 
Şişme Yatak Akülü Araba Şişme Havuz Bebek Havuzu Puzzle Kumandalı Araba
 
 

 

Ana sayfa - Ürün ve Hizmetler - İl ve İlçeler - İller - Firmanızı Ekleyin - Üye Girişi - Yeni Üye - Bize Yazın - Online Kullanıcı : 109
Alışveriş Siteleri - Kampanyalar - Akülü Araba - Tatil Rehberi - Puzzle - Oyuncak - Puzzle Oyunları