Firma Rehberi


 

Ana Sayfa Ürün ve Hizmetler İller Firmanızı Ekleyin Bize yazın İstatistikler Popüler Üye Girişi

 
 


Ravza Nur Matbaa Ve Reklam

 
 

Ravza Nur Matbaa Ve Reklam

Kategori : Basım Yayın » Matbaacılık Hizmetleri » Matbaalar

Bu firmayı açılış sayfası yapın!

Bu firmayı sık kullanılanlara ekle!

Firma detaylarını yazıcıya gönder!

Firma Adı : Ravza Nur Matbaa Ve Reklam
Web Adresi : http://www.ravzanurmatbaa.com.tr
Kısa Açıklama : Firmamız İstanbul matbaa sektöründe faliyet göstermektedir. RAVZA NUR MATBAA 2006 yılında İstanbul Ümraniye'de kurulan firmamız, istanbul matbaa sektöründe her geçen gün yükselen başarı grafiği ve kusursuz kalite anlayışı ile hizmetlerine devam etmektedir. Teknolojinin gelişmesi her sektörde olduğu gibi matbaa ve reklam sektöründe de çeşitl

Ravza Nur Matbaa Ve Reklam Hakkında :

RAVZA NUR MATBAA

2006 yılında İstanbul Ümraniye'de kurulan firmamız, istanbul matbaa sektöründe her geçen gün yükselen başarı grafiği ve kusursuz kalite anlayışı ile hizmetlerine devam etmektedir.

Teknolojinin gelişmesi her sektörde olduğu gibi matbaa ve reklam sektöründe de çeşitli kolaylıklar sağlamıştır. Bu kolaylıkları en doğru ve akılcı biçimde firmamıza entegre etmiş ve müşterilerimize en iyiyi sunmayı hedeflemiş değil başarmış durumdayız.

Kazanılan paranın kağıttan değil, kağıdı en iyi şekilde işlenmesinden kaynaklandığını biliyoruz ve bu amaçla baskı öncesi, baskı ve
baskı sonrası gibi tüm aşamalarda tek tek ve titizlikle kontrol ettiğimiz işlerimizi daha sonra birde kalite kontrolden geçiriyoruz.tüm matbu evraklarınız, promosyon ürünleri ile hizmetinizdeyiz. mutlaka bizden fiyat alın.

Bilindiği gibi matbaa Johann Gutenberg tarafından icat edilmiştir. Gutenberg tek tek metal harflerle yüksek baskı tekniğini geliştirmiş. Gutenberg’in bu buluşundan sonra matbaacılık yaygın ve hızlı gelişen bir sektör olmuştur.

Matbaanın ilk kez kullanılması Uzakdoğu’da başlamıştır. Bilinen ilk baskı 8. yüzyılda Japonya’da yapılmıştır. İmparatoriçe Shotoko, Budizm’in kutsal metinlerini Sanskrit dilinde Çin alfabesiyle bastırmıştır.

İlk kez tek tek harfler dökerek baskı yapmayı Pi Sheng adında bir Çinli denemiştir. Pi Sheng porselenden harfler kullanarak matbaanın gelişimine mükemmel bir hız kazandırmıştır. Ancak çok harfli Çin alfabesinde tek tek harfler kullanarak baskı yapma nedeni hala anlaşılamamıştır.

Matbaa Çinlilerden Uygurlara geçmiştir. Tun-Huang mağarasındaki buluntular Uygurların [[9. yüzyıl] dan itibaren baskı yaptığını göstermektedir.

Avrupa’da matbaacılık özellikle 15. yüzyılda gelişme göstermiştir. Avrupa’da matbaacılığın üssü Hollanda olmuştur. Buradaki basım tekniği hattatlarca yazılan tahta kalıplarla yapılmaktaydı. Kalıplar hakkaklarca kazınarak üretilmekteydi. Harlem kentinde ilk kez tek tek harflerle baskı denemelerini 1430 yılında Lourens Janszoon Coster’in yaptığı sanılmaktadır.

Johann Gutenberg ise çırağı Fust ile birlikte Mainz şehrinde metal harflerle basım tekniğini uygulamıştır. Gutenberg bu çalışmalara bilgi ve birikimlerini, Fust ise sermayesini katmıştır. İlk çalışmaları olan 42 satırlık İncil’i 1455 yılında basmışlardır. Fust ve Gutenberg işlerin yolunda gitmemesi neticesinde ortaklıklarına son vermiştir. 1462’de Nassau başpsikoposunun askerleri Mainz şehrine saldırmış, kaçan basımcılar Avrupa’nın her yanına dağılmıştır.

Matbaacılıkta çoğaltama işi genel olarak üç aşamadan oluşur. Öncelikle basılacak işin tasarımı yapılır. Bu aşamada yazıların ve fotoğrafların bilgisayara aktarılması gerekir. Bilgisayara aktarılan görsel öğeler mizanpaj yazılımında bir araya getirilerek baskıya uygun tasarım oluşturulur. (Bilgisayar yardımıyla yapılan bu işleme masa üstü yayıncılık da denir). Sonrasında, yapılan çaışmanın film çıkışları alınır. Film, baskı için kullanılan kalıbı oluşturmak için kullanılır. Filmden sonra prova alınabilir. Filmden alınan provaya anolog prova (dupont firmasının Cromalin sisteminden dolayı sektörde "cromalin" adı ile bilinir) denmektedir. Analog provanın dışında baskıyı taklit eden yazıcılarla dijital prova da alınabilir. Tasarımın film çıkışları alındıktan sonra alümiyum plakalar (kalıp) üzerine tasarımın görüntüsü çıkarılır. Bu, iki aşamada gerçekleşir. Film yardımıyla kalıbı pozlandırma ve banyo. Kalıp çekildikten sonra baskıya geçilir. Buraya kadar anlatılan, ofset baskı için iş akışıdır.

Matbaacılıkta kullanılan temel baskı yöntemleri aşağıdaki gibidir;

  • Ofset baskı (gazeteler, kitaplar, broşürler, kağıt üzerine)
  • Tipo baskı (günümüzde işlevini yitirmiştir. Metal harflerle yüksek baskı tekniği)
  • Tifdruk ve flekso baskı (Ambalaj özellikle fotopolimer yüzeylerin baskısı)
  • Serigrafi baskı (kağıt, seramik, tekstil vb. yüzeyler)

Bunlardan başka hologram, tampon, anagram baskı gibi baskı çeşitleri de bulunmaktadır.

Baskı sonrası işin niteliğine göre yüzey koruyucu malzemeler (selefon, lak)uygulanabilir. Kitaplar için ciltleme gibi, ambalajlar için kesim gibi gibi işlemler uygulanabilir.RAVZA NUR MATBAA

RESİM
KART
KART
FATURA
FATURA
irsaliye
irsaliye
logo
logo

Google Reklamları

İletişim Bilgileri :

Adres : ALEMDAĞ CADDESİ MARMARA SOKAK NO:8/B
İl / İlçe / Semt : İstanbul » Ümraniye » Ihlamurkuyu
Telefon : +90 216 6115679
Telefon 2 : +90  6643804
GSM Telefon : +90 536 2401812
Fax : +90 216 6115679
E-Mail Adresi :
Msn :
Eklenme Tarihi : 24 Eylül 2007 Pazartesi
Ziyaret Sayısı : 4.348

Tıklayın! Firmanızın ücretsiz reklamını yapın.

Ravza Nur Matbaa Ve Reklam ile benzer firmalar :

 Nur Jeneratör
Sıfır ve ikinci el jenaratör alım satımı yapmaktayız.
http://www.    İstanbul    Küçükçekmece    Jeneratör Satışı

 Nur Güneş Enerji Sistemleri
NUR GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ EZİNÇ DÜZCE ANA BAYİİ 1998 YILINDAN İTİBAREN HİZMET VERMEKTEDİR...
http://www.    Düzce    Merkez    İklimlendirme

 Cemnur Alo Böcek ılaçlama
Her türlü haşere ilaçlaması ve fumigasyon uygulaması yapmaktayız. Domuz gribine karşı dezenfeksiyon işlemleri yapılır. HUWA SAN TR 50 DEZENFEKTE İLAÇI
http://www.hatayilaclama.com    Hatay    Merkez    Haşere İlaçlama

 
 
 
 

 
 
Şişme Yatak Akülü Araba Şişme Havuz Bebek Havuzu Puzzle Kumandalı Araba
 
 

 

Ana sayfa - Ürün ve Hizmetler - İl ve İlçeler - İller - Firmanızı Ekleyin - Üye Girişi - Yeni Üye - Bize Yazın - Online Kullanıcı : 188
Alışveriş Siteleri - Kampanyalar - Akülü Araba - Tatil Rehberi - Puzzle - Oyuncak - Puzzle Oyunları